Włókna szklane w stomatologii XXI wieku

25 Oct Włókna szklane w stomatologii XXI wieku

Włókna szklane to materiał niezwykle wszechstronny. Używane są między innymi do zbrojenia betonu, jako przędza do wyrobu tkanin, a także w elektronice, a nawet astronomii. Otrzymywane są ze szkła wodnego lub topionego. Uniwersalność tego materiału sprawiła, że jest on również stosowany w stomatologii.

Odwiedzający gabinet stomatologiczny BestDent mają szansę się o tym przekonać. Włókna szklane są obecne niemal w każdej dziedzinie stomatologii, jak na przykład endodoncja, protetyka czy stomatologia zachowawcza. Służą między innymi do naprawy i wzmocnienia protez oraz aparatów ortodontycznych, wykonywania stałych uzupełnień protetycznych czy szynowania rozchwianych zębów.

Przychodnia dentystyczna BestDent z pomocą włókien szklanych może swoim pacjentom w krótkim czasie przywrócić piękny uśmiech. Włókna pozwalają uniknąć szlifowania zębów podczas wykonywania mostów, co wiąże się z nieodwracalną utratą zdrowych tkanek. Dużą zaletą włókien szklanych jest fakt, że wykonane z ich użyciem wypełnienia wyglądają nieskazitelnie. Dlatego włókna te z powodzeniem wykorzystuje medycyna estetyczna. Wszystkie zabiegi z wykorzystaniem włókien szklanych są odwracalne i w bardzo małym stopniu inwazyjne. Cechą tego materiału jest także jego duża elastyczność oraz trwałość i odporność na uszkodzenia – zęby przez wiele lat wyglądają niezwykle estetycznie i nie zmieniają barwy.

Włókna szklane są również w pełni bezpieczne dla zdrowia pacjentów. To coraz bardziej popularna alternatywa dla tradycyjnych metod protezowania. Zabiegi z wykorzystaniem włókien szklanych wykonywane są podczas jednej wizyty, co jest nie do przecenienia, gdy zależy nam na szybkim przywróceniu pięknego uśmiechu. W przypadku tradycyjnych zabiegów protetycznych niezbędne są co najmniej trzy wizyty w gabinecie dentystycznym. Metoda ta pozwalana odbudowę każdego zęba tą metodą – nawet jedynek. Włókna szklane z pewnością czeka świetlana przyszłość, ale już teraz możemy korzystać z ich zalet i właściwości.