Jak można odbudować zniszczony ząb, nowocześnie, estetycznie, trwale

25 Oct Jak można odbudować zniszczony ząb, nowocześnie, estetycznie, trwale

Dobry stan uzębienia to w dzisiejszych czasach nie tylko korzyść dla zdrowia, ale też znak sukcesu oraz dbania o siebie. Utrata zęba na skutek nieszczęśliwego wypadku lub nieleczonej próchnicy nie musi już być trwała. Wysoki poziom medyczny pozwala bowiem obecnie na estetyczne i trwałe odbudowanie zniszczonego zęba, nawet jeśli jego korona została w znacznym stopniu utracona. Jeśli nienaruszony został korzeń, istnieje spora możliwość odzyskania zęba lub zębów, która dla pacjenta niewiele różni się od wstawiania zwykłej plomby, a może w znaczącym stopniu wpłynąć na samopoczucie.

Gabinet stomatologiczny BestDent oferuje zróżnicowane możliwości odtworzenia zniszczonych zębów. W zależności od stopnia zniszczeń i liczby utraconych zębów naszym klientom proponujemy: korony protetyczne – odtwarzające ubytek tkanki twardej pojedynczych utraconych zębów, wykonywane z metalu, ceramiki, akrylu lub kompozytu; mosty protetyczne – odbudowujące pojedyncze lub kilka zębów, osadzane na stałe w jamie ustnej, wykonywane z metali i z licowaniem z kompozytu lub ceramiki oraz wykonywane z cyrkonu z licowaniem ceramicznym; implanty – czyli sztuczne, tytanowe korzenie zębowe wszczepiane do kości będące podstawą dla wstawienia koron lub mostów protetycznych.

Stomatologia zachowawcza w gabinecie Best Dent pozwala na przywrócenie pierwotnego stanu jamy ustnej, istotnego nie tylko dla estetycznych wrażeń, ale też naszego zdrowia. Warto bowiem pamiętać, że utracone zęby i ubytki w jamie ustnej potrafią niekorzystnie wpłynąć na kształt twarzy i wykrzywianie się innych zębów. Gorsze gryzienie z powodu utraty zębów może także powodować problemy trawienne, a co za tym idzie, późniejsze choroby układu pokarmowego. Dobry stan naszych zębów może więc w istotny sposób wpływać na kompleksowy stan naszego zdrowia.

Potrzebny Ci dobry i zaufany dentysta? Skorzystaj z usług gabinetu Best Dent, którego pracownicy potrafią odbudować zniszczone zęby w przyjaznej i komfortowej atmosferze.