Nowoczesne sposoby na piękny, biały i zdrowy uśmiech

25 Oct Nowoczesne sposoby na piękny, biały i zdrowy uśmiech

Każdy z nas marzy o ładnych, śnieżnobiałych i prostych zębach. Jednak nie każdy został obdarowany przez naturę tak, jakby chciał. Liczne problemy z jamą ustną mogą zniweczyć marzenie o szerokim uśmiechu. Jednak naprzeciw oczekiwaniom wielu z nas wychodzi stomatologia. To dziedzina, która rozwija się zaskakująco szybko. Nowoczesne zabiegi są w stanie znacznie poprawić wygląd zębów i wpłynąć na nasze samopoczucie. Oczekiwaniem klientów jest często ładny, jednolity kolor zębów. Wiele osób ma z tym problem z powodu picia kawy, palenia papierosów, przyjmowania leków czy chorób. Wiele czynników jest w stanie zmienić barwę zębów na gorsze.

Istnieją dwie metody wybielania: gabinetowa, gdzie efekt jest widoczny od razu, a także nakładkowa, którą przeprowadza się samodzielnie w domu, wprowadzając specjalny płyn pod zamówioną wcześniej nakładkę. Każda z tych technik ma swoje wady i zalety.

Metoda nakładkowa jest mniej inwazyjna, natomiast wymaga sporej samodyscypliny. Czasami wybielanie nie jest wystarczające. Jeśli pojawia się problem z kształtem zębów czy z silnymi przebarwieniami oraz występują braki w uzębieniu, pomocna może być chirurgia szczękowa. Warszawa oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań, które dzięki rozwojowi medycyny są coraz mniej inwazyjne. Jedną z bezpieczniejszych, a jednocześnie modelujących kształt zębów opcji, są licówki. Są to porcelanowe, cieniutkie nakładki, które wyglądają naturalnie, a ukrywają defekty. Ich założenie nie jest związane z ingerencją w tkanki zęba. Na braki w uzębieniu natomiast można zastosować implanty. Warszawa jest miastem, w którym panuje duża konkurencja, jeśli chodzi o protetykę i implantologię, dzięki czemu klient może wybrać pasujący mu gabinet. Implant to śruba, która naśladuje działanie korzenia, do której przymocowana jest ceramiczna lub porcelanowa korona. Implanty są wygodne i znacznie bardziej trwałe niż protezy ruchome.

Zabiegi stomatologiczne są w stanie szybko poprawić defekty związane z uzębieniem, a tym samym zwiększyć komfort życia i poprawić samopoczucie.