Sposób na dentofobie, strach przed dentystą

25 Oct Sposób na dentofobie, strach przed dentystą

Czekasz przed gabinetem i ogarnia Cię nie po powstrzymania strach przed dentystą? Nie wiesz co robić – z jednej strony jesteś przerażony i chciałbyś uciec, a z drugiej ból zęba jest już nie do wytrzymania. Znasz to?

 

Jeśli takie sytuacje uprzykrzają Ci życie, może warto sprawdzić czy nie dolega Ci dentofobia. Dentofobia, inaczej zwana też Odontofobią, polega na obawie przed leczeniem stomatologicznym, przed związanym z tym bólem. Lęk ten często jest potęgowany przez sam nieprzyjemny dźwięk podczas leczenia. Z badań wynika, że ta fobia pojawia się przez źle przeprowadzone zabiegi, które wykonują niedokładni dentyści. Warszawa nie jest wyjątkiem, wszędzie mogą pojawić się kliniki niezapewniające dobrego leczenia. Z tego powodu dentofobia występuje powszechnie u wielu ludzi, ale w różnym natężeniu. Pacjentom trudno sobie z nią poradzić opanować, jak i lekarzom. Niestety tego typu lęki mocno wpływają na stan jamy ustnej – często jest zaniedbywana, przez to jej stan dramatycznie się pogarsza.

 

Co może pomóc, by uporać się z tym uporczliwym strachem?

 

W dużej mierze pomóc może znalezienie dobrego stomatologa, który pomoże odbudować zaufanie do stomatologii. Jedną z metod jest całkowicie bezbolesne leczenie zębów. Warszawa obfituje w kliniki, które oferują tego typu leczenie, ale nie warto ufać samym reklamom. Łatwiej będzie nam zaufać dentyście, którego ktoś polecił. Jeśli dentysta posiada dużo pozytywnych ocen pod względem bezbolesnego leczenia, to chętniej mu zaufamy. Nasza klinika stawia sobie komfort i zdrowie pacjenta na pierwszym miejscu, dlatego tak ważna jest dla nas pomoc osobom dotkniętym dentofobią. Zapewniamy, że zajmą się Tobą wyłącznie profesjonalni stomatolodzy z dużym doświadczeniem. W pracy stawiają na dokładność oraz dzięki dobremu podejściu potrafią nawiązać dobry kontakt nawet z małymi pacjentami. Staramy się wykonać leczenie w najmniej inwazyjny sposób, aby zapewnić całkowicie bezbolesne leczenie. Chcemy, żeby jak najlepiej się Tobie kojarzył nasz gabinet stomatologiczny.

BestDent stara się walczyć z dentofobią!